HAK VE ÖZGÜRLÜKLER SAVUNUCULARI PLATFORMUN DAN SEÇİM İTTİFAKLARİ ÜZERİNE AÇIKLAMA

Hak ve Özgürlükler Savunucuları Platformun dan İttifaklar üzerine yazılı açıklama yapıldı. Yapılan yazılı açıklama da Kürt sorunu için ”Kürt Halkının Milli ve ulusal çıkarları için
Hak ve Özgürlükleri için Biz bu tür birlikteliklerde bölen değil, birleştiren olmak istiyoruz.” şeklinde açıklama yapıldı.
 
SEÇİM İTTİFAKLARİ!
 
Son dönemler de 2019 seçimleri öncesin de siyasi partilerin STK ve diğer siyasi kesimlere seçim öncesi ittifak çalışmaları için temaslar kurmaktadır. Türkiye de ki son durumunu göz önünde bulundurarak önceki seçimlere göre 2019 seçimlerinin çok farklı geçeceğini ve bunun yanı sıra Türkiye de yapılacak olan Başkanlık seçimi öncesin de Kürtlerin Hak ve Özgürlüklerinin gündeme alınması gerekmektedir. Geçmişten bu güne kadar Kürtler daima oyalanmış ve siyasi partiler tarafından kullanılmıştır. Diğer bir taraf da ise Kürtlerin Hak ve Özgürlükleri gittikçe kısıtlanmaya başlamıştır.
 
Bizler Kürtlerin siyasi partilerin ideolojik ve şahısların kişisel koltuk sevdalarına kurban edilmesinden yana değiliz ve bu yüzden Kürt Halkının Milli ve ulusal çıkarları için, Hak ve Özgürlükleri için Biz bu tür birlikteliklerde bölen değil,birleştiren olmak istiyoruz. İdeolojik saplatılar ile ulusal ve Milli çıkarlar üzerine ittifaklar yapılması fayda sağlamaz. Bukonuda yapılacak olan ittifaklar da öncelikli olarak Kürtlerin en temel Hak ve Özgürlüklerinin çözümü için yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Bunların yer almadığı hiç bir ittifakın destekçisi olmayacağız.
Temennimiz Kürt sorununa kalıcı bir çözüm üretilmesi ve bu çözümün Milli Ulusal anlamda değere sahip olması yanı sıra her anlam da Hak ve Özgürlüklerinin temin edileceği bir ittifakın sağlanmasından yanadır.
Ayrıca geçmiş dönemlerde bu tarz ittifaklar denenmiş ancak hiçbirisi Milli ve Ulusal anlamda başarılı olamamıştır. Bu yüzden bu ittifaklar da yeni yüzlere ihtiyaç vardır.
HAK VE ÖZGÜRLÜKLER SAVUNUCULARI PLATFORMU
10.01.2018
Bize Destek olmak için Haberi Paylaşabilirsiniz.
0

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

ip adresi