Bozdağ: Olağanüstü hal bir defa daha uzatılacak

Türkiye Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, “Olağanüstü hal bir defa daha uzatılacak” dedi.

 

15 Temmuz darbe girişiminin ardından 20 Temmuz’da uygulanmaya başlanan Olağanüstü Hal’in (OHAL) bir kez daha uzatılacağı açıklandı.

 

Türkiye Bakanlar Kurulu Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada Bekir Bozdağ, 19 Ocak’ta süresi dolacak OHAL’in bir defa daha uzatılacağını söyledi.

 

15 Temmuz’dan beri OHAL 6’ncı kez uzatılmış olacak.

 

Bekir Bozdağ ayrıca, ön lisans mezunlarıyla ilgili çıkan kısa dönem askerlik haberlerini yalanladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde “Erdoğan’ı destekleyeceğiz” açıklamasına ilişkin Bekir Bozdağ, şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Bahçeli saygın bir lider. İkili oynamayan birisi. Olacağı net bir şekilde ifade eden duruşu olan bir lider. Sabahki açıklamaları çok net açıklamalar. Bu kararla ilgili değerlendirme yapmayı doğru görmeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın 2019 adaylığını desteklemesi bizim açımızdan memnuniyet vericidir.”

ABD’deki Hakan Atilla davası ile ilgili olarak da Hükümet Sözcüsü Bozdağ, “Bu dava FETÖ, CIA, FBI ve ABD’deki bazı yargı görevlilerinin işbirliğiyle 17-25 Aralık sürecinde Türkiye’de başarılamayanı, ABD yargısı eliyle başarma teşebbüsüdür” dedi.

Bize Destek olmak için Haberi Paylaşabilirsiniz.
0

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

ip adresi