Hak ve Özgürlükler Savunucuları Platformu kuruldu.

HAK VE ÖZGÜRLÜKLER SAVUNUCULARI PLATFORMU KURULDU.
 
 
Hak ve Özgürlükler Savunucuları Platformu Sosyal Medya üzerinde ilk kuruluş aşamasını sağladı. Başta Türkiye de ve Dünya genelinde Kürtlerin Hak ve Özgürlüklerinin çözümü konusunda demokratik yöntemlerin kullanılması gerektiğini savunuyor. Hak ve Özgürlükler Platformu Şeyh Said Torunu Rahmetli Şeyh Abdülmelik Fırat’ın misyonunu ve siyasi duruşunu örnek aldıklarını ve onun gençlere gösterdiği yolu sürdürerek Hak ve Özgürlükleri arayacaklarını belirttiler.
 
 
HAK VE ÖZGÜRLÜKLER SAVUNUCULARI.
 
Türkiye de maalesef artık Hak ve Özgürlükler kısıtlı ve sınırlıdır. Dayatılan tekçi zihniyet ile bir çok manevi değerimiz neredeyse yok olma aşamasına gelmektedir. Geçmiş de yaşanan olayların tekrarı yaşanmakta ve ülkemiz de Barış ve Demokrasiden uzak tamamen Hak ve Özgürlükler ihlali yaşanmaktadır. Bu yaşananlara DUR demek için varlığımızı sürdüreceğiz.
 
Öncelikle İnsanların yaşama hakkının savunucusu olduğumuzu ve bu bağlamda İnsan gibi onurlu bir yaşam mücadelesi veren tüm herkesin Hak ve Özgürlüklerinin savunucusuyuz.
 
Bizler siyasi hiç bir partinin ve ideolojilerin savunucusu değiliz bizler kendi özgür hür irademiz ile Hak ve Özgürlüklerimizin bizlere verilmesini isteyen bireyleriz.
 
Tüm İnançlara eşit bir şekilde saygı ve değer verilmesini istiyoruz. Farklı inançlara sahip ve farklı mezheplere sahip tüm insanların ötekileştirilme den gasp edilen Hak ve Özgürlüklerinin geri iade edilmesini istiyoruz.
 
Türkiye de Cumhuriyetin kuruluşundan beri var olan ve Cumhuriyet öncesinde de var olan Kürt sorununun çözülmesi konusunda yapıcı ve demokratik hukuk yolunun kullanılması gerektiğini düşünüyoruz. Başta Türkiye de yaşayan Kürtler olmak üzere Dünya genelinde ki tüm Kürtlerin geçmiş den günümüze dek gasp edilen tüm Hak ve Özgürlüklerinin geri iade edilmesini istiyoruz.
 
Kürt Sorunu Çözülmeden ülkemiz de ki trafik sorununun dahi çözülmeyeceğinin altını çizerek öncelikle Türkiye de Kürt sorunun çözülmesi için herkesin elini taşın altına koymasını istiyoruz. Bu sorunun çözülmesi için öncelikle Kürt Halkının taleplerine kulak verilmelidir. Kürt halkının en asgari talepleri ivedi bir şekilde karşılanmalıdır.
 
Hak ve Özgürlükler Savunucuları olarak bizler Türkiye de mağdur olan herkesin yanındayız.
Son olarak Rahmetli Abdülmelik Fırat’ın bizlere miras bıraktığı misyonun günümüz de ki ve gelecek de ki temsilcileri olarak ”Biz İnanlar ve Siz İnanmayanlar bu işi birlikte Başaracağız.”
 
HAK VE ÖZGÜRLÜKLER SAVUNUCULARI PLATFORMU.
 
 
 
 
 
Bize Destek olmak için Haberi Paylaşabilirsiniz.
0

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

ip adresi