Engelleri sanatla aşıyorlar

Erzurum’da engelli kadınlar, ebru ve ahşap boyama gibi çeşitli kurslarla hayata tutunuyor.

 

Erzurum’un Aziziye ilçesinde yaklaşık 3 yıl önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hizmete konulan Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde, devlet korumasında olan bedensel ve zihinsel engelli kadınlar, usta öğreticiler nezaretinde ebru, ahşap boyama, hobi ve el işi atölyelerinde çeşitli etkinlikler yaparak hayata tutunuyor.

 

Merkezin Müdürü Mehmet Polat, yaptığı açıklamada, yaklaşık 3 yıldır devlet korumasındaki engelli kadınlara yönelik hizmet verdiklerini söyledi.

 

 

Merkezde aynı zamanda 0-6 yaş gruplarından ağır engelli çocukların da hizmet aldığını anlatan Polat, fizyoterapist, çocuk gelişimci, sosyal çalışmacı ve usta öğreticilerle hizmet verdiklerini belirterek, “Yine merkezimizde bireysel eğitim odaları, fizyoterapi salonu, yüzme havuzu ve iş uğraşı atölyelerimiz mevcut” dedi

 

Polat, amaçlarının engellileri hayata kazandırmak olduğunu dile getirerek engelli kadınların eğitim ihtiyaçlarını da karşılandığını kaydetti.

 

Engellilerin hazırladıkları el emeği göz nuru ürünlerin zaman zaman sergilenerek vatandaşlara sunulduğunu anlatan Polat, engellilerin sergiden elde edilen gelirle de bütçelerine katkı sağladıklarını söyledi.

 

Bize Destek olmak için Haberi Paylaşabilirsiniz.
0

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

ip adresi