Bahçeli: Erdoğan aday olursa destekleriz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanı adayı göstermeyeceklerini belirterek, seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini söyledi.

 

Devlet Bahçeli bugün Ankara’da basın kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle MHP Genel Merkezi’nde toplantı düzenledi.

 

Bahçeli, 2018’de Türkiye siyasetinin çok hareketli olacağını belirterek, bir gazetecinin AK Parti ile ittifak tartışmalarına ilişkin sorduğu soruya şöyle cevap verdi:

 

“MHP olarak şu an AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan Bey ile ittifak konusunda herhangi bir görüşmemiz olmamıştır. Ancak kamuoyunda konuşulan konular bizim de gündemimize düşmektedir. Bu konu arzu ediliyorsa önümüzdeki günlerde görüşülür. Olmazsa biz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiririz.

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylamasıyla kabul edilmiştir. Bu süreç cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimiyle tüm kurallarıyla yürürlüğe girecektir. Bugün bu süreç başlamıştır. Bu sürecin desteğini sağlayan partiler bir anlayışla hareket etmek durumundadır.

 

MHP cumhurbaşkanı adayı göstermeyecektir. Düşüncemiz 2019 için cumhur ittifakıdır. Cumhurbaşkanı adayı olursa MHP Erdoğan’ı destekleme kararı alır. Erdoğan, aday olmaz ise o kendi bileceği iştir. Bu kadar nettir.”

 

 

Bize Destek olmak için Haberi Paylaşabilirsiniz.
0

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

ip adresi