MUNZUR ELALTUNTERİN YAZDI:#ROBOSKİ!

ROBOSKİ

Bazı acılar vardır hiç bir şekilde anlatılmaz. Bir gecenin yarısında ekmek davası peşinde koşan kaçakçı diye hitap edilen kendi halinde olan gariban köylüler ülkenin silahlı güçleri tarafından katledildi. Sonradan bir çok enteresan açıklamalar yapıldı ve sonuç olarak #ULUDERE de ki katliamın failleri henüz ortaya çıkarılmadı.

#ROBOSKİ olayından sonra siyasetçilerin rant davası başladı ve bütün siyasi partilerin tek gündemi Roboski oldu. Hatta bu durum öyle çok ileriye gitti vekillik bile verdiler. Devlet tazminat ödedi bazı aileler tazminatı redd etti bunların hepsini bir kenara bırakıyorum ve şuan size 2 soru soruyorum.

1. #ROBOSKİ failleri neden henüz açıklanmadı?
2. #ROBOSKİ de ölenlerin ailelerinin acısını dindirecek yüreklerini ferahlatacak ne yaptınız

Evet #Roboski katliamın faaileri henüz neden gün yüzüne çıkartılmadı bazı kesimler FETÖ’nun TSK yapılanması dedi. Bu konu hakkında bir tek resmi açıklama gelmedi hatta daha kötüsü yanlışlıkla yapıldı şeklinde açıklamaları da duyduk. Herşeyi bir kenara bırakıp bu sorunun cevabını aramak gerekir.

Bir diğer soru ise bu ailelerin acısını dindirecek ne yaptınız? Vekillik,tazminat,eylemler, ziyaretler ve daha çok benim için gereksiz işleri yapıldı. Aslında hiçbir şey orada evladını kaybeden anne ve babanın yüreğinde yanan ateşi söndüremez bunu hepimiz iyi biliyoruz. Evet ölenler ile ölünmez, gidenler geri getirilmez ama bu olayın failleri bulunup adil bir şekilde yargılanırsa o zaman belki bu insanların yüreklerini birazda olsa ferahlık gelir.

Bizler ne #ROBOSKİ yi her sene 28 aralık da bir kaç satır cümle ile anacağız bunun da tek faydası bu olayın asla UNUTULMAMASI olucak.

Bize Destek olmak için Haberi Paylaşabilirsiniz.
0

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

ip adresi