Munzur Elaltunterin yazdı: İDEOLOJİK KÖLELER!

İDEOLOJİK KÖLELER!
 
Bu yazım da sizlere paragraflar dizerek ideoloji gibi bazı terimleri açıklama çabasına girmeyeceğim ben direk konuya giriş yapacağım.
İdeolojilerin kölesi olmuş ve kendilerini tamamen bu ideolojiye adamış olanlara acıyorum doğrusu. Son zamanlar fikir ayrılığı yaşadığımız bazı arkadaşlarımızın bizleri anlayamamasının en büyük nedeni savunucusu olduğu ideolojilerinin kölesi olmalarıdır. Çünkü o ideolojiler onları resmen kendilerine köle olarak bağlamıştır. Onların aksini savunan herkes onlar için potansiyel bir faşist olarak görünür. Bana göre onlar kısıtlı düşünürler ve kısıtlı düşündükler için de yaptıkları yanlışları göremezler. Çünkü onların bu şekilde düşünmesine ve davranmasına en büyük sebebi savundukları ideolojiye kendilerini kaptırmaları dır.
 
Bu ideolojik kölelerin böylesine sert olmalarına anlam veremiyorum oysa onların özgürce düşünme hakları ve sorgulama hakları vardır, ancak bazı ideolojiler vardır size soru sormayı dahi yasaklamıştır. İşte bunların da hatası buradadır oysa savundukları ideolojinin yanlış ve doğrularını sorgulamaya kalksalar emin olun yaptıkları hataları tekrar etmezler. Bu yüzden yanlış yolda olduklarını dahi anlamazlar.
 
Bu düşüncelerin kölesi olanların kırmızı çizgilerini aştığınız zaman tüm insanı yönlerini kaybedip asi bir çocuk misali oluyorlar. Hatta bazıları vardır ki siz ”A” dediğiniz zaman onlar ”Z” olarak anlıyorlar. Yani siz Alfabenin ilk harfi olan ”A” dan bahsediyorsunuz oysa o Alfabenin son harfi olan ”Z” anlıyor ve size ”Z” üzerinden yüklenirler. oldukça komik bir durum çıkıyor ortaya ve onları ikna etmeniz de çok zor.
 
Oysa bu ideolojilerin sadece savunucusu olup kölesi olmasalar belki de daha faydalı olacaklar.
 
Bırakalım artık şu ideolojik köleliği
Özgür bir birey isek o zaman özgürce düşünelim.
Bize dayatıldığı gibi düşünmek bize zarar veriyor.
Bu yanlış yoldan bir an evvel vaz geçmemiz gerekir.
 
İşte durum bundan ibaret ideolojik kölelerin olduğu bu toplum da özgür düşünmek biraz zor görünüyor.
Bize Destek olmak için Haberi Paylaşabilirsiniz.
0

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

ip adresi