ABDÜLMELİK FIRAT’IN MİRASÇILARIYIZ.

Bizler geleceğin mirasçıları olan gençler dedelerimizin bizlere miras bıraktığı bu manevi sancağın daime gölgesinde duracağız. O sancağı gelecek kuşaklara aktarmak için mücadele edeceğiz.
 
Abdülmelik Fıart’ı tanıyanlar ve bilenler onun meşakatli hayatını iyi bilirler. Hayatının son dönemlerinde kurucusu olduğu Hak ve Özgürlükler Partisi bizler için siyasi ve manevi bir mirasıdır. Son nefesine dek Onursal Genel Başkanı olduğu HAK-PAR’ın büyümesi için mücadele etmiş birisiydi. Bu yüzden bu gün HAK-PAR’da olmamızın en büyük nedeni onun manevi mirasına sahip çıkmaktır. HAK-PAR’ın kurulduğu günden bu güne kadar ayakta kalmasının en büyük sebebi bana göre Abdülmelik amcanın bizlere etmiş olduğu dualarıdır.
Bu yüzden bize düşen de onun bize bıraktığı bu manevi mirasa sahip çıkmaktır.
 
Sın kongre de HAK-PAR’ ile yolları ayırmayı düşünüyordum ancak Rahmetli Abdülmelik amcanın oğlu olan ve bizler için hem manevi miras hemde biyolojik mirası olan Mahmut Fevzi Fırat’ın kongreye katıldığını ve Başkanlık kurulunda olduğunu öğrenince mücadeleye kaldığımız yerden devam etmemiz gerektiğini düşündüm. Çünkü onu yalnız bırakmak istedim. Gerçi o hiç bir zaman yalnız değildir. Ama ben bunu kendime manevi bir görev olarak biçtim onu yalnız bırakmak bana yakışmazdı. Bu yüzden kalmayı ve daha sert mücadele etmeye karar verdim. Çünkü benim de HAK-PAR’ da hoşnut olmadığım bazı konular ve sorunlar vardı bunların çözümü için kalmak ve aktif mücadele etmek gerekiyordu.
 
Kongreden sonra bir kaç arkadaşımızın da katılımı ile bizler Abdülmelik Fırat’ın mirasçıları olarak bu parti de yerlerimizi aldık. Rahmetli Abdülmelik amcanın mirasına sahip çıkma adına onun tarihi misyonunu ve onu kendimize rehber olarak seçtik. Bununla birlikte mücadelemizi güçlendirmeye çalıştık. Tarihin derinliklerine inmeye gerek yok aslında bilen biliyor. Bu vesile ile bizler onun mirasçısı olarak varlığımızı o var olduğu sürece hissettireceğiz.
 
Bizler onun manevi ve tarihi misyonun mirasçılarıyız.
Bize Destek olmak için Haberi Paylaşabilirsiniz.
0

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

ip adresi