İş-Yaşam 2018 Asgari ücret ne kadar olacak? – İşte asgari ücret tahmini zam oranı!

Asgari ücretin ne kadar olacağını merakla bekleyen milyonlarca işçi, konuyla ilgili olarak internet üzerinde sık sık “asgari ücret zammı” ve “asgari ücret ne kadar olacak?” aramalarını yapıyor. 2018 yılında asgari ücret zammı için Asgari Ücret Tespit Komisyonu’ndan çıkacak olan karar bekleniyor. Asgari ücretle ilgili Türk-İş tarafından bin 893 lira olması yönünde talep edilmişti. İşte detaylar.

Asgari ücret, geçtiğimiz yıl 29 Aralık’ta yapılan 4. Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplantısı’nın ardından belli olmuştu. Toplantının ardından açıklama yapan dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, asgari ücretin 1404 TL olduğunu duyurmuştu.

Asgari ücret için son iki gün kaldı

Milyonlarca işçi, asgari ücret zammı için heyecanla bekliyor. Konuyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2 kere toplanmış ancak henüz asgari ücretin ne kadar olacağı belli olmamıştı.

Gelişmeleri yakından takip eden milyonlarca işçi, asgari ücret zammı için şimdi 3. Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplantısı’nı bekliyor. İşçilerin merakla beklediği 3. Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplantısı 22 Aralık 2017 tarihinde saat 15:00’te TİSK’te gerçekleştirilecek.

Bakan Sarıeroğlu, komisyonun ikinci toplantısının Türk-İş, üçüncü toplantısının TİSK, dördüncü ve son toplantısının ise yine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ev sahipliğinde yapılacağını bildirmişti

Binali Yıldırım Asgari ücret için ne demişti?

Başbakan Binali Yıldırım, dün Bangladeş’e hareketi öncesi Esenboğa Havalimanı’nda açıklama yaptı.

Asgari ücretle ilgili Türk-İş tarafından bin 893 lira talep edilmesini değerlendiren Yıldırım, “Asgari ücretle ilgili Türk-İş teklifini sundu. Müzakereler yapılacak, en iyi şartlarda ne gerekiyorsa mutabakata varılacak. Hükümetimiz çalışanlara enflasyonun altında bir ücret vermemiştir. Bu kez de aynı şekilde makul olan ülkenin şartlarını dikkate alarak en uygun şekilde sonuçlandırılacaktır” diye konuştu.

50 bin KİT personelinin durumuna ilişkin soruyu yanıtlayan Başbakan şunları söyledi: “Taşeronların daimi kadroya alınmasıyla ilgili çalışma tamamlanma aşamasına geldi. İçeriğine ilişkin açıklama yapmış değiliz. Birkaç gün sonra mesele net olarak ortaya çıkacak. Söylenenlere itibar etmeyin.”

Bize Destek olmak için Haberi Paylaşabilirsiniz.
0

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

ip adresi