Barzani: Bugünkü durum geçicidir

Selahadin’de Kürdistan Demokrat Partisi’nin (KDP) Merkezi Komite üyeleri, teşkilat sorumluları, parlamenterler ve diğer idari birimlerdeki temsilcileri ile geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştiren Başkan Mesud Barzani önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Barzani, Bağdat’ın referandum öncesinden de Kürdistan’a saldırıya niyetlendiğini ve referandumun sonuçlanmaması durumunda bile Kerkük’e saldıracaklarını bildiklerini söyledi.

Kürdistan’ın büyük kazanımlarına ihanet eden bir grubun Kerkük halkını sattığını vurgulayan Başkan Mesud Barzani, “16 Ekim’de bu ihanetçiler Kerkük’ü satmasalardı, Kürdistan açısından bu gün şartlar çok daha elverişli olacaktı.

Kerkük ve diğer tartışmalı bölgelerin demograir yapısı ve kimliklerinin silah ve zorla değiştirilmesine izin verilmeyeceğinin altını çizen Başkan Barzani, şunları söyledi: “Bugün olduğu gibi bundan önce de şunu söyledik; Kerkük ve diğer tartışmalı bölgelerin birlikte yaşam için örnek yerler olmalı.”

Kerkük, diğer tarşıtmalı bölgelerdeki ve Kürdistan halkına verdikleri mücadeleden dolayı teşekürlerini sunan Başkan Mesud Barzani, “Halkımızın iradesi güçlü umudu büyük olmalı çünkü Kürdistan halkının mücadelesi meşru ve adil bir mücadeledir. Bugünkü durum geçicidir.

Bize Destek olmak için Haberi Paylaşabilirsiniz.
0

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

ip adresi