ONİKİ TV YAYIN HAYATINA BAŞLADI

Barzani: Bağımsızlık için bedel vermeye hazırız

Barzani: Bağımsızlık için bedel vermeye hazırız
31 Ağustos 2017 Perşembe - 54 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

BasNews – Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani, ‘‘Zerre kadar referandumdan geri adım atmayız. Kürdistan’ın bağımsızlığı için her türlü bedeli ödemeye hazırız’’ dedi.

Bir grup öğretmen ile Erbil’de kabul eden Başkan Barzani Kürdistan Bölgesi’nin referandumuna ilişkin   ‘‘Irak ile ortaklık üzerine anlaşmıştık. Ancak Irak bu anlaşmayı çiğnedi. Artık ortak yaşam koşulu ortadan kalkmıştır. Bu yüzden referandumu yapmaya karar verdik’’ dedi.

Referandumun ertelenmesi ve iptal edilmesine yönelik taleplere ilişkin ise Başkan Barzani  ‘‘Zerre kadar referandumdan geri adım atmayız. Kürdistan’ın bağımsızlığı için her türlü bedeli ödemeye hazırız’’ ifadelerini kullandı.

Başkan Barzan referandum sonrası Irak hükümeti ile coğrafik sınırlar, hava sahanlığı ve petrol konularında müzakerelere devam edileceğini belirtti.

Kürdistan Bölgesi Başkanı, öğretmelerden Kürdistan Anayasası’nın yeniden yazılması ve düzenlemesi sürecine katılmalarını istedi. Başkan Barzani, tüm zorluklara rağmen eğitim-öğretimin durdurmadıkları için öğretmenlere teşekkür etti.

 

Bir Cevap Yazın

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.